• banner_top

За нас

Shenzhen Handheld-Wireless Technology Co., Ltd.

Shenzhen Handheld-Wireless Technology Co., Ltd., е професионален снабдувач на производи и решенија на RFID, баркодови и биометриски технологии.Секогаш се обврзавме да се фокусираме на само-дизајнирање, развој и производство на рачна терминална опрема и е пионерски бренд на приспособена LoT терминална опрема во Кина. Нашиот уред може да ги поврзе софтверските услуги на софтверски интегратори во различни индустрии, да промовира дигитализација, интерконекција и интелектуализација на стекнување податоци, обезбедува силна поддршка за дигитално работење на претпријатијата и анализа на големи податоци што промовира поефикасно управување и поголема продуктивност.Сега нашите производи се широко користени во логистиката, болницата, медицината, електричната енергија, финансиите, јавната безбедност, даноците, транспортот, туризмот, малопродажбата, постелнината за перење, воените и други индустрии.

◎ 2010 година
◎ 2013 година
◎ 2015 година
◎ 2017 година
◎ 2019 година
◎ 2021 година

Официјално основана

Лансиран нов производ: H901, првиот 4,3-инчен мултифункционален терминал за собирање со голем екран на системот Android 4.0 во индустријата, кој е нов 3G производ базиран на двојадрен процесор на архитектурата Arm A7.

Објавен C5000, терминал за податоци со голем екран од 5 инчи со 4G andriod 5.1 систем базиран на архитектурата Arm A53.Издаден H941 и H947 protable рачен терминал.Добив сертификат за регистрација на авторски права на компјутерски софтвер на „Рачен безжичен Интернет на нештата Облак за безбедност на податоци за резервна копија и софтвер за обновување V1.0“ .

Го разви првиот ултра-тенок индустриски таблет NB801 со мултифункционален 8-инчен екран на допир, проширете ја примената на интелигентно производство, индустриски МЕД, финансиско образование и други индустрии.Добиен ISO9001 сертификат за систем за управување со квалитет.

Развиен индустриски таблет NB801S и 5,5-инчен BX серија со Android 10 кој се заснова на архитектурата Arm A53 и Arm A73, интегрира препознавање лице, биометриски отпечатоци, автентикација на идентитет итн.

Развиената серија C6000 интегрирана поголема чувствителност, долг дострел, висока прецизност и карактеристики со голема брзина, му помагаат на корисникот да ја подобри ефикасноста во управувањето со производството и работењето.

Што ќе правиме

Пронајден во 2010 година, сега Handheld-Wireless е високотехнолошки претпријатие на национално ниво со вкупна производна површина од 3.000 квадратни метри, 400 вработени и 3 производни линии.ISO9001 сертификат и сите производи поминаа CE и FCC сертификација.И со седиште во Шенжен, над 50 канцеларии со технички тим за нудење подобра услуга, одделно лоцирани во Пекинг, Вухан, Хангжу, Ксиан, Хуангши итн.

Што можеме да понудиме

Во иднина, Handheld-Wireless продолжува да се стреми кон технолошките иновации, да ја поддржува корпоративната филозофија на победничка соработка и е посветена на обезбедување висококвалитетна терминална опрема за харервер за индустриски даватели на услуги за мобилни апликации и активно промовирање на развојот на индустријата за многу технолошки услуги.

Глобален пазар

Во иднина, Handheld-Wireless продолжува да се стреми кон технолошките иновации, да ја поддржува корпоративната филозофија на победничка соработка и е посветена на обезбедување висококвалитетна терминална опрема за харервер за индустриски даватели на услуги за мобилни апликации и активно промовирање на развојот на индустријата за многу технолошки услуги.

карта 1

R&D и сервис

12 години искуство во истражување и развој

30+ инженерски тим

Прилагодена услуга на производи

Стандардизирана услуга на производи

Услуга за софтверски производ

Корпоративна култура

Вредности

Иновативен, реален, ориентиран кон клиентите.

Мисии

Станете меѓународно познат давател на индустриски IoT решенија.

Управување

Ефективни, строги, ориентирани кон реалноста

Квалификации

2d46858607025d659f477b56a4a234ca
6b8f0fed55abb87b7cb3fdf8cfb011b9
86ba0820be98ea6669d1425fcf13d270 (1)
138c4bad02d08e970165ba463598edac
86ba0820be98ea6669d1425fcf13d270
424b151066880238cbdfc518c9dbfb81
4341802c4f587f8bb352c355c026737e
5752414a7147de4955b4465777d97916
a2a1395ac517311589849cd9d0c5d954
ffc39ddfee62669caa705f9adb26b56e